Pompy z serii DW jest to najnowsza technologia SPX w dziedzinie pomp krzywkowych. Żadna inna pompa oferowana na rynku nie posiada tak wielu możliwości. Każdy z 26 modeli pomp serii DW ma higieniczną konstrukcję, posiada certyfikat 3-A oraz EHEDG i pokrywa zakres wydajności od 3 litrów/100 obrotów do 1016 litrów/100 obrotów. Maksymalne ciśnienie tłoczenia to 30 bar. Wszystkie części mające kontakt z produktem wykonane są ze stali kwasoodpornej AISI 316L i z elastomerów zgodnych z wymaganiami FDA.

DW

***

Zalety i właściwości

  • Wysoka wydajność objętościowa – Wewnętrzne szczeliny w pompie zostały zminimalizowane zwiększając jej efektywność, dzięki czemu mniejsza pompa wykona pracę innej normalnie większej w przypadku przetłaczania produktów o średniej lepkości. Zmniejsza to zarówno koszty początkowe związane z zakupem, jak i koszty eksploatacyjne.
  • Ultra higieniczne – Wszystkie modele pomp z serii DW są przystosowane do mycia w obiegu CIP oraz sterylizacji SIP. Pompy te są odporne na gwałtowne zmiany temperatury, dzięki czemu mogą być stosowane w bardzo zmiennych cyklach CIP.
  • Bezpulsacyjna praca –W trakcie pompowania mediów o wysokiej lepkości obwodowa pompa tłokowa pracuje praktycznie bez pulsacji. Zapewnia to stały przepływ, co jest ważne dla prawidłowej pracy maszyn napełniających, zaworów zabezpieczających i innych urządzeń, które na skutek skoków ciśnienia mogą ulec uszkodzeniu.
  • Niskie wymagania NPSH (ciśnienia napływu) – Znacznie poprawione możliwości zasysania pomp z serii DW znacząco redukują wartość NPSHr (Net Positive Suction Head). Niskie NPSHr w połączeniu z brakiem ciśnienia pulsacji sprawia, że pompa DW idealnie nadaje się do wielu zastosowań, m.in. w procesie ultrafiltracji.
  • Delikatna obróbka produktu – Konstrukcja wirnika zapewnia maksymalną integralność produktu i minimalizuje ryzyko uszkodzenia wrażliwych produktów. Krzywki typu piston oraz nowego typu twin lobe są odpowiednie do przetłaczania zarówno produktów o wysokiej, jak i niskiej lepkości oraz radzą sobie z gęstwą serową i serwatką, miękkimi owocami i mięsem, które do tej pory wymagały specjalnych krzywek
  • Łatwa obsługa – Łatwy dostęp do uszczelnienia mechanicznego montowanego od czoła przyczynia się do znacznego skrócenia czasu przeznaczonego na serwis. Wszystkie uszczelki wału, typu O-ring są takie same, a dostęp do nich polega na odkręceniu pokrywy komory i zdjęciu krzywek. Także regulacja krzywek jest nieskomplikowanym procesem.
  • Cicha praca – Opatentowana konstrukcja krzywek pozwala na prawie całkowitą eliminacje hałasu hydraulicznego a spiralne koła zębate minimalizują hałas wytwarzany przez przekładnię.